Instagram Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür

i

nstagram’a video yükleyememe durumu özellikle son dönemlerde birçok kullanıcı tarafından farklı şekillerde dile getirilen bir şikâyet olmakla beraber oldukça farklı nedenleri olan bir durum olarak da göze çarpmaktadır. Genel anlamda çözümü oldukça basit olan Instagram video yükleyememe sorunu için öncelikle sorunun kaynağına inmek gerekecektir.

Instagram Video Yükleyememe Nedenleri

Yapılan araştırmalar Instagram video yükleyememe problemi için ön plana çıkan iki farklı neden olduğunu ortaya koymaktadır;
• Kullanıcının yüklemek istediği videonun formatı
• Instagram’ın kullanıldığı telefonun belleği
• Instagram tarafından belirlenen video süresinin aşımı

Burada öncelikle Instagram video formatı desteklenmiyor detayı ile ilgili tek ve en önemli çözüm çekilen videonun kişinin kendi telefonu vasıtasıyla çekilmesidir. Bu durumda yabancı bir cihaz ya da kaynaktan gelen bir içerik olmadığı için kişi formatla ilgili bir sıkıntı yaşamamış olacaktır. Özellikle farklı cihaz ve kameralar vasıtasıyla farklı formatlarda çekilen videolar telefonda ya da bilgisayarda görüntülense bile Instagram tarafından başta güvenlik gibi nedenlerle yükleme yapılamamaktadır. Bu tarz durumlarda özellikle telefonlarda format değiştirilip tekrar yükleme yapılmalı, olmuyorsa da video silinip aynı videoya başka kaynaklardan ulaşılmaya çalışılmalıdır.

Telefonda Kullanılan Bellek Yetersizliği Nedeniyle Video Yüklenememe Durumu

Kullanıcı eğer paylaşmak istediği videonun formatından eminse ya da videoyu kendisi çekmişse bu durumda telefon belleğinde Instagram uygulamasının kapladığı toplam alana çok dikkat etmelidir. Aynı zamanda videonun maksimum süreyi aşmaması da önemli bir ayrıntı olarak göze çarparken Instagram video yükleme iptal etme gibi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için Instagram uygulamasının telefonda kapladığı belleğin yeterli seviyede olması gerekmektedir. Instagram uygulamasında gerek gönderide gerekse de hikâyede paylaşılan videolar telefonun belleğinde ayrı bir yer kaplarken cihaz belleği tükenme seviyelerine geldiğinde Instagram tarafından yüklenen videonun engellenmesi gibi bir problemle karşılaşılması da mümkün olmaktadır.

Instagram Video Yükleme Sorunu – 2019 InsTakib

Instagram’a Video Yüklenememesiyle İlgili Uygulanması Gereken Çözümler

Instagram’a video yüklenebilmesiyle alakalı problemlerin çözümlerinden önce ısrarla tekrar edilmesive emin olunması gereken husus videonun Instagram formatına uygun olup olmadığıdır. Kullanıcıların bu husustan emin olması (kullanıcıların kendi çektikleri videolarda format sorunu yaşanma ihtimali yoktur) ve Instagram tarafından videolar için belirlenen süre aşılmadıysa sorun telefonun belleğinden kaynaklanmaktadır. Android ve Iphone telefonlarda “seçtiğiniz video türü desteklenmiyor Instagram” sorununun çözümü için farklı çözüm yolları göze çarpmaktadır.

Iphone Telefonlar İçin Instagram Video Yüklenememe Sorunu Çözümü

Instagram video yükleyememe sorunu Iphone cihazlarındaki çözümü için;
• Telefonda kullanılmayan ve bellek kaplayan video ve fotoğrafların silinmesi gerekmektedir.
• İlgili silme işlemi tamamlandıktan sonra sırasıyla ayarlar, genel, saklama alanı, iCloud kullanımı, alanı yönet, Instagram, Instagram’ı sil seçeneğinin ardından Instagram uygulaması silinecektir. Ardından Instagram tekrar indirildiğinde video yükleyememe sorunu tamamen ortadan kalkacaktır.

Android Cihazlar İçin Instagram Video Yükleyememe Sorunu

Android cihazlarda da sıklıkla ortaya çıkmaya başlayan Instagram video yükleyememe problemi için;
• Aynı Iphone cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da yer kaplayan ve kullanılmayan video ve fotoğrafların silinmesi gerekmektedir.
• Gerekli silme işlemi yapıldıktan sonra sırasıyla ayarlar, uygulamalar, Instagram, depolama ve verileri temizleme işlemi yapılmalıdır.
• Hemen ardından uygulamaya yeniden girildiğinde Instagram video kaldırıldı probleminin sona erdiği görülecektir.

Instagram Sorun Bildir

Yukarıda hem Android hem de Iphone cihazlar için belirtilen yönergeler sonucunda Instagram video yüklenememe problemi halen devam ediyorsa Instagram uygulaması içerisindeki “sorun bildir” bölümüne “I’ve tried all of the ways to upload video to my Instagram, but nothing solved my problem. Please help.“ yazıldığında problmin 24 saat içerisinde çözümlendiği görülecektir.

instagram türk takipçi satın al
instagram takipçi satın al
instagram satın al

facebook türk sayfa beğenisi satın al
Facebook satın al
facebook sayfa takipçi satın al

youtube abone satın al
youtube türk abone satın al
youtube satın al

twitter türk takipçi satın al
twitter takipçi satın al
twitter satın al

hızlı hizmet satın al
türk satın al